Wyjazd do kina na film "Piłsudski"

Aktualności » Wyjazd do kina na film "Piłsudski"

W piątek 11 października prawie wszyscy uczniowie klas siódmych i ósmych udali się do Kina "Bajka" w Kluczborku na projekcję filmu "Piłsudski" w reżyserii Michała Rosy.

Wyjazd zorganizowany przez nauczycielkę historii, p. Annę Urbańską był ciekawą lekcją na temat Józefa Piłsudskiego, który złotymi zgłoskami zapisał się w historii Polski i odzyskaniu przez nią niepodległości w 1918 roku.

OPIS FILMU:

To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano. (http://next-film.pl/pl/film/pilsudski/)