Wycieczka klas ósmych do Oświęcimia

Aktualności » Wycieczka klas ósmych do Oświęcimia

W czwartek 3 października uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami udali się na edukayjną wycieczkę do Oświęcimia, aby zwiedzieć Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, poswtałe w miejscu największego na świecie nazistowskiego obózu koncentracyjnego.

Wyjazd miał na celu poszerzenie wiedzy na temat wydarzeń II wojny światowej i zobaczenie na własne oczy miejsca kaźni ponad półtora miliona ludzi różnych narodowości zamordowanych przez hitlerowców w latach 1940-1945. Przewodnicy swoimi ciekawymi wykładami uczynili wycieczkę jeszcze bardziej wartościową, a pogoda pozwoliła w spokoju obejrzeć wszystkie najciekawsze miejsca. Uczniowie pozostawili również symboliczny znicz pod ścianą śmierci pomiędzy blokami 10 i 11.