Wycieczka do Zakopanego i Poronina

Aktualności » Wycieczka do Zakopanego i Poronina

8 stycznia 2020 roku grupa 18 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami, p. Zenonem Kucem i p. Katarzyną Barcz, wyjechała w góry.

Pierwszego dnia, po przyjeździe do Zakopanego, zaplanowany był wjazd na Gubałówkę  (1120 m.n.p.m)  koleją linowo-terenową.  Młodzież wraz z opiekunami mogła podziwiać wspaniałą panoramę Tatr oraz kupić pamiątki. Po krótkim spacerze w stronę Polany Szymoszkowej i zjeździe ze szczytu sześcioosobową koleją linową, udali się do ośrodka w Poroninie, gdzie się zatrzymali.

Dzień drugi w całości poświęcony był jeździe na nartach. Dla wielu uczestników było to nowe doświadczenie,  ale szybko opanowali podstawy jazdy pod okiem doświadczonego instruktora narciarskiego.

Trzeciego dnia, po wymeldowaniu z pokoi, grupa udała się do Zakopanego. Młodzież odwiedziła Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, obejrzała skocznię narciarską - Wielką Krokiew oraz udała się na zakopiańskie Krupówki. Tam uczniowie mieli dużo czasu do własnej dyspozycji. Pamiątki i  oscypki zostały zakupione.

Wycieczka zakończyła sięw miłej atmosferze i na pewno pozostawi w pamięci uczestników wspaniałe wspomnienia.