Projekt Diecezji Opolskiej dla uczniów "Razem przepisujemy Biblię"

Aktualności » Projekt Diecezji Opolskiej dla uczniów "Razem przepisujemy Biblię"

Nasza Szkoła bierze udział w Projekcie Diecezji Opolskiej dla uczniów "Razem przepisujemy Biblię"!

Diecezja Opolska zaprasza uczniów za pośrednictwem katechetów do udziału w wyjątkowym Projekcie "Razem przepisujemy Biblię".

Celem projektu jest:
- zetknięcie się, rozczytanie i poznanie ksiąg Pisma Świętego,
- zjednoczenie w obliczu stanu zagrożenia epidemicznego,
- odpowiedź na apel papieża Franciszka, który skierował do każdego z nas takie słowa: „Ilu z Was spędza dwie minuty dziennie na czytaniu Ewangelii? Dwie minuty! Weź małą księgę Ewangelii. Noś ją w kieszeni lub torebce. Kiedy jesteś w autobusie, metrze lub pociągu, gdy jesteś w domu, otwórz i czytaj przez dwie minuty. Spróbuj! Zobaczysz, jak zmieni się Twoje życie, ponieważ spotkasz Jezusa. Spotkasz się ze Słowem”.

Uczniów do projektu zgłasza katecheta przez wypełnienie formularza, w którym podaje ilość uczniów, którzy chcą uczestniczyć w projekcie.

Proszę aby chętni uczniowie zgłaszali się do mnie do 30 marca za pośrednictwem e-dziennika (w tytule wiadomości proszę napisać: Diecezjalny Projekt "Razem przepisujemy Biblię", w wiadomości: Imię i Nazwisko, klasę)

Szczegóły Projektu pod adresem:

Pozdrawiam serdecznie

Anna Chrzęstek