OWOŁANA: Diecezjalna Pielgrzymka do Włoch 2020 (informacje)

UWAGA!!! Z POWODU PANDEMII KORONAWIRUSA WYJAZD ZOSTAŁ ODWOŁANY

W dniach 20-25 maja 2020 r. uczniowie naszej Szkoły będą uczestniczyć w Diecezjalnej Pielgrzymce Szkół Jana Pawła II w setną rocznicę urodzin papieża Polaka do Włoch
Oprócz Rzymu i Watykanu w programie przewidziane są Padwa, Asyż i Monte Cassino.

Program:
1 dzień (środa 20.05.2020):  Zbiórka i wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.  

2 dzień (czwartek  21.05.2020):  W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Padwy i nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego. Dalszy przejazd i nocleg w okolicach Asyżu. 

3 dzień (piątek 22.05.2020):  Po śniadaniu zwiedzanie Asyżu: Bazylika Św. Franciszka oraz Św. Klary. Przejazd i nawiedzenie Santa Maria degli Angeli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą. Po południu przejazd na Monte Cassino – wizyta na Cmentarzu Polskim, zwiedzanie Muzeum Pamięci 2 Korpusu Polskiego na Monte Cassino. Na koniec nawiedzenie Opactwa Św. Benedykta. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu. 

4 dzień (sobota 23.05.2020):  Po śniadaniu przejazd do Rzymu i zwiedzanie: Bazylika Matki Bożej Większej, Bazylika św. Jana na Lateranie, Kościół pod wezwaniem Trójcy Św. i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi. Zwiedzanie części starożytnej Rzymu: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Forum Trajana, Kapitol, Plac Wenecki. Wieczorem powrót  przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu. 

5 dzień (Niedziela 24.05.2020):  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Watykanu na modlitwę Anioł Pański z udziałem Ojca Świętego. Zwiedzanie Bazyliki i Placu św. Piotra. Nawiedzenie grobu papieża Jana Pawła II w 100 rocznicę Jego urodzin. Spacer po Rzymie: Zamek Anioła, Piazza Navona, Panteon, Piazza Colonna. Wieczorem obiadokolacja w restauracji i ok. 20:00 wyjazd w drogę powrotną. 

6 dzień (poniedziałek 25.05.2020):  Przejazd przez Austrię, Czechy i Polskę. Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych. 

Czas pielgrzymki będzie doskonałą okazją do pogłębienia wiary oraz wiedzy ale także sposobem uczczenia naszego Świętego Papieża Jana Pawła II.