Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Aktualności » Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Nasza szkoła wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa

.
Tego dnia w szkole odbył się uroczysty apel poświecony prawom dzieci. Uczniowie klas VIII  przybliżyli  kolegom i koleżankom tematykę związaną z Konwencją o prawach dziecka uchwaloną w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowaną przez Polskę w 1991 roku.  Podkreślili, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa.

W tym dniu uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko (kolor UNICEF symbolizujacy jedność z dziećmi na całym świecie). Korytarze szkolne były przystrojone niebieskimi balonami i serduszkami. Prawa dziecka zostały zamieszczone na specjalnie przygotowanej okolicznościowej gazetce.

To był piękny i wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i radości. Oby każdy dzień był taki dla każdego dziecka na całym świecie.